Oblečenie pre moletky 2: bližšie k zrkadlu

Autor: Martina Monošová | 26.9.2011 o 14:42 | (upravené 26.9.2011 o 14:52) Karma článku: 6,19 | Prečítané:  1017x

Minule sme prebrali základné tabu a odporúčania. Je čas prejsť viac k akcii a naučiť sa, že zrkadlo nemusí byť iba nepriateľ! Prosím, môžete si s ním potykať!

Predovšetkým si kúpte oblečenie vo svojej reálnej veľkosti. Vykašlite sa na konfekčné číslo - je to IBA číslo. Raz možno budete s láskou spomínať na časy, keď ste nosili IBA veľkosť 52!

Teda: nečakajte, kým schudnete naspäť do trička spred dvoch rokov! Možno už neschudnete nikdy - aj to je reálna možnosť. To potom budete po zvyšok života dobrovoľne chodiť príšerne oblečená? Žiadny deň vášho života sa nikdy nezopakuje: načo prežívať deň polovičato, načo aj jediný deň vyzerať horšie, než nevyhnutne musíte? Preto sa zamyslite a prehodnoťte svoj šatník aj z tohto hľadiska.

 

Neznamená to, že sa nemáte stále snažiť o zlepšenie svojho zdravotného stavu. Rozhodne nechcem nikoho uchlácholiť, že mať nadváhu je v poriadku! Nie je. Ale pokúšam sa o to, aby sme sa zbavili aspoň jednej stránky stresu, ktorý súvisí so "stavom moletkovitosti" a zacykluje nás v ňom.

 

Pre každého človeka je dôležitá sebaúcta a mať na sebe primerane pekné oblečenie s ňou úzko súvisí. Schovávaním sa v kúte sa nikdy nič nevyriešilo, a preto začnite so zmenami tam, kde sa to dá: v skrini.

 

Možno vás pohľad na nové, pekne oblečené ja nadchne do takej miery, že dokážete zmeniť aj niečo iné vo svojom živote. Niečo, o čom ani netušíte, že vás ubíja, ťahá dolu a z čoho v konečnom dôsledku priberáte. Všetko je to v hlave! Za všetko môže psychika! Preto urobte krok k lepšiemu pocitu zo seba, veď aj keď nie ste Miss America, aj tak si zaslúžite, aby ste boli sama pre seba najdôležitejšia. Začnite sa o seba starať, začnite sa obliekať. Nezáleží na vašom okolí, záleží iba na vás. Neobliekate sa pre druhých, obliekate sa pre seba!

 

Pokiaľ  vám niečo visí v skrini viac ako tri roky a nenosili ste to, je čas sa toho zbaviť. Nechajte si zopár kúskov, na ktoré máte najkrajšie spomienky, odložte si ich ale mimo skrine a zvyšku sa bez mihnutia oka zbavte. Darujte ho alebo charite, štíhlejšej a chudobnejšej známej, dajte ho do recyklačného textilného kontajnera alebo skrátka do smetí. Nič v živote sa nevráti a ak by ste aj schudli, veľmi rada si potom kúpite nové modely, no nie?!

 

Noste primeranú spodnú bielizeň. Nemusíte nosiť tie príšerné sťahovacie novahičky, ale - bez ohľadu na vek - tangáče by predsalen nemali predstavovať podstatnú časť vášho intímneho oblečenia. Nechajte si ich na hravé chvíle s partnerom, ale bežne ich radšej nenoste.

 

Podprsenka v správnej veľkosti s vašou postavou urobí doslova zázraky! Nielenže sa v nej budete môcť natiahnuť do najvyššej police nad vašim pracovným stolom bez rizika, že vám prsia vypadnú spodom, horom alebo bokom, ale budete v nej môcť aj dobehnúť autobus. Skrátka: konečne sa budete môcť hýbať! A keď konečne nájdete svoju správnu veľkosť, zbudujte si aj zopár naozaj krásnych jemných kúskov. Dodajú vám sebavedomie aj vo všedný deň, hoci o nich (pod bežnou blúzkou) budete vedieť iba vy jediná.

 

Začnite si holiť nohy, aj keď nosíte dlhé nohavice. Prestanete sa preto tiež vyhýbať plavárni.

 

Plávanie vášmu zdraviu vždy urobí dobre - väčšina ženských problémov v súvislosti s plavárňou vzniká hlavne z prechladnutia. Teda: akonáhle je vám zima, buď sa rýchlo rozplávajte alebo okamžite von z bazéna... a po príchode domov odporúčam lup do seba jedného frťana na rozprúdenie krvi :-)

 

Viac k moletke na plavárni nabudúce.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?